Site İçi Arama

Blog Arşivi

En Çok Okunanlar

Etiketler


Akademik 0 Yorum 1,086 Görüntülenme 2020-07-24

Sinop Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Kerem KAPTANGİL ile birlikte hazırladığımız "Türkiye’de Kayıt Dışı İstihdam ve Turizm Talebi Arasındaki Simetrik ve Asimetrik Nedensellik İlişkilerinin Analizi" isimli çalışmamız makale olarak kabul edilmiş ve yayımlanmıştır. Çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

 

 

Akademik 0 Yorum 840 Görüntülenme 2020-06-30

Bayburt Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Ümit YILDIZ hocamla birlikte hazırladığımız "Türkiye İçin Kredi Risk Primi (CDS) ve Ekonomik Büyüme Arasındaki Zamanla Değişen Nedensellik İlişkileri" isimli çalışmamız makale olarak kabul edilmiş ve yayımlanmıştır. Çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Akademik 0 Yorum 930 Görüntülenme 2020-06-27

Düzce Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Şerif CANBAY hocamla birlikte hazırladığımız "Kırılgan Beşli Ülkeler İçin Phillips Eğrisi Analizi" isimli çalışmamız makale olarak kabul edilmiş ve yayımlanmıştır. Çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Akademik 0 Yorum 793 Görüntülenme 2020-06-27

Anadolu Üniversitesi'nden danışmanım Prof.Dr. Mustafa ÖZER hocamla birlikte doktora tezimin bir bölümünden çıkardığımız "Time-Varying Relationship Between International Trade and International Tourism in Turkey" isimli çalışmamız makale olarak kabul edilmiş ve yayımlanmıştır. Çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Akademik 0 Yorum 728 Görüntülenme 2020-03-01

Düzce Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Şerif CANBAY hocamla birlikte hazırladığımız "Türkiye’de Doğrudan Yabancı Sermaye Yatırımlarının İşsizlik Üzerine Etkileri: 1991-2016 Dönemi" isimli çalışmamız makale olarak kabul edilmiş ve yayımlanmıştır. Çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz.

 

Akademik 0 Yorum 1,296 Görüntülenme 2019-05-02

Marmara Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Ahmet ÖZBEK ve Bayburt Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Yusuf ESMER hocalarımla birlikte hazırladığımız "Investigation of Symmetric And Asymmetric Causality of Knitted Garment Foreign Trade Between Turkey and Germany" ( Türkiye ile Almanya Arasındaki Örme Hazır Giyim Dış Ticaretinin Simetrik ve Asimetrik Nedensellik İlişkilerinin İncelenmesi) isimli çalışmamız makale olarak kabul edilmiş ve yayımlanmıştır.  Çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

Akademik 0 Yorum 1,058 Görüntülenme 2018-12-28

Anadolu Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa ÖZER hocamla birlikte hazırladığımız ve "1st International Economics and Business Symposium" isimli sempozyumda sunduğumuz "Türkiye'de Cari Açık ile Reel Döviz Kuru Arasındaki Simetrik ve Asimetrik Nedensel İlişkilerin Analizi/Examining Symmetric And Asymmetric The Causal Relationships Between Current Account Deficits And Real Exchange Rate In Turkey" isimli bildirinin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz. 

Akademik 0 Yorum 1,004 Görüntülenme 2018-12-25

Düzce Üniversitesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Şerif CANBAY hocamla birlikte hazırladığımız ve "IV. European Congress on Economics Issues" isimli kongrede sunduğumuz "Türkiye'de Doğrudan Yabancı Yatırımlar ve İktisadi Büyüme Arasındaki İlişkiler İstikrarlı mı? / Are the Relationship Between Economic Growth and Foreign Direct ınvestments Stable in Turkey?" isimli bildirinin tam metnine buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Akademik 0 Yorum 1,171 Görüntülenme 2018-06-09

Anadolu Üniversitesi'nden Arş. Gör. Veysel KARAGÖL hocamla daha önce bildiri olarak sunduğumuz "Türkiye'de Petrol Fiyatları ve Cari Açık Arasındaki Simetrik ve Asimetrik Nedensellik İlişkilerinin Analizi" isimli çalışmamız makale olarak kabul edilmiş ve yayımlanmıştır. Çalışmaya buradan ulaşılabilmektedir. 

Akademik 0 Yorum 1,169 Görüntülenme 2018-05-31

Bayburt Üniversitesi'nden Dr. Ümit YILDIZ hocamla beraber hazırladığımız " Türkiye İçin Kredi Risk Primi (CDS) ve Ekonomik Büyüme Arasındaki Zamanla Değişen Nedensellik İlişkileri" isimli özet bildiriye buradan ulaşabilirsiniz.