Site İçi Arama

Blog Arşivi

En Çok Okunanlar

Etiketler

Akademik 0 Yorum 1,375 Görüntülenme 2018-05-01

Çalışmalarımız şimdilik özet bildiri olarak basılmış olup, araştırmalar ve yazım süreçleri devam etmektedir.  

Özet Bildirilere, bildiri isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

1. Dr. Nurullah ALTINTAŞ ve Dr. Öğr. Üyesi Şerif CANBAY hocalarım ile birlikte:  Türkiye ile D8 Ülkeleri'nin İktisadi Büyümeleri Arasındaki İlişkilerin Zamanla Değişen Granger Nedensellik Analizi Yöntemi İle İncelenmesi.

2.  Prof. Dr. Seyfettin ERDOĞAN ve Dr. Öğr. Üyesi Şerif CANBAY hocalarım ile birlikte: Türkiye'de Ar-Ge Harcamaları ve İktisadi Büyüme İlişkisinin Zamanla Değişen Nedensellik Yöntemiyle İncelenmesi.

3. Prof. Dr. Mustafa ÖZER hocam ile birlikte: Türkiye'de Reel Döviz Kuru ile Uluslararası Turizm Talebi Arasında Asimetrik Nedensellik.

4. Doç. Dr. Meriç SUBAŞI ERTEKİN hocam ile birlikte: E7 Ülkeleri için Kişi Başına Düşen Gayri Safi Yurt İçi Hasılanın İstihdam Oranı Üzerindeki Etkilerinin İncelenmesi.

 5. Dr. Öğr. Üyesi Ömer AKKUŞ hocam ile birlikte: Elektirik Tüketimi, İnternet Kullanımı ve Ekonomik Büyüme.

6. Arş. Gör. Veysel KARAGÖL hocam ile birlikte: OECD Ülkelerinde Petrol Fiyatları ve Cari İşlemler Dengesi Arasındaki Simetrik ve Asimetrik Nedensellik İlişkilerinin Analizi.

7. Dr. Öğr. Üyesi Kerem KAPTANGİL ve Dr. Öğr. Üyesi Aysun GARGACI KINAY hocalarım ile birlikte: İhracata ve Turizme Dayalı Ekonomik Büyüme Hipotezlerinin Analizi: Karadeniz Bölgesi İlleri Üzerine Bir İnceleme

Facebook Yorum

Yorumlar(0)

Henüz Yorum Yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yap

  • Ad-Soyad:
  • E-Posta:
  • Yorumunuz: